ŻYWIENIE DZIECI

Tematyka obejmuje kursy na temat rozpoznawania i diagnostyki jednostek chorobowych u dzieci.

DOSTĘPNE KURSY I NARZĘDZIA:

KALKULATOR DOBORU PREPARATU PKU DLA NIEMOWLĄT

Szanowni Państwo,

Oddajemy do Państwa dyspozycji Kalkulator doboru preparatu PKU dla niemowląt z fenyloketonurią. Kalkulator, na podstawie wprowadzonych danych pacjenta oraz składu preparatów, wskaże preparat PKU, który pod względem zawartość białka i energii, najlepiej odpowiada zapotrzebowaniu danego dziecka na wymienione składniki odżywcze.

Korzystanie z kalkulatora:

  1. W wierszu DANE PACJENTA wprowadzamy dane: masę ciała, tolerancję fenyloalaniny, zapotrzebowania na białko i zapotrzebowanie na energię.
  2. W wierszu ZAPOTRZEBOWANIE otrzymujemy zapotrzebowanie na białko i na energię dla naszego pacjenta.
  3. W wierszu ŹRÓDŁO FENYLOALANINY zaznaczamy co jest źródłem fenyloalaniny w diecie dziecka: pokarm naturalny czy mleko modyfikowane. Jeśli zaznaczymy mleko modyfikowane rozwija się lista mlek, z której wybieramy właściwe lub, jeśli nie ma go na liście, wpisujemy nazwę mleka oraz zawartość białka, fenyloalaniny i energii w 100 ml.
  4. W wierszu poniżej Kalkulator wyliczy:
    - objętość mleka w ml (pokarmu naturalnego lub mleka modyfikowanego w zależności od zaznaczonego źródła fenyloalaniny), które dostarcza wymaganą ilość fenyloalaniny oraz zawartość białka i energii w danej objętości pokarmu naturalnego lub mleka modyfikowanego,
    - ilość białka i energii pozostałą do uzupełnienia z preparatu PKU (jako różnica zapotrzebowania i objętości pokarmu naturalnego lub mleka modyfikowanego wyliczonego powyżej).
  5. W wierszu PROPONOWANE PREPARATY PKU DO ZASTOSOWANIA Kalkulator wyliczy objętości preparatów PKU w ml, zawierającą pozostałą do uzupełnienia ilość białka. Preparat PKU, w którym zawartość energii w wyliczonej objętości preparatu PKU (w ml) jest najbardziej zbliżona do zapotrzebowania na energię danego dziecka, zostanie podświetlony.

Wskazane preparaty są jedynie propozycją. Preparaty powinny być stosowane pod nadzorem lekarza. Nie mogą stanowić jedynego źródła białka. Muszą być podawane w połączeniu z innym źródłem białka, np. mlekiem matki lub odpowiednim preparatem do żywienia niemowląt, aby pokryć zapotrzebowanie na fenyloalaninę, płyny i składniki odżywcze zgodnie z wymaganiami, w ilościach zalecanych przez lekarza. Tylko do stosowania w potwierdzonej fenyloketonurii.

Kalkulator

Alergia na białka mleka krowiego

Alergia na białka mleka krowiego (ABMK) jest złożonym schorzeniem z objawami, które mogą prezentować różny obraz kliniczny oraz różnić się stopniem nasilenia, począwszy od pokrzywki i wymiotów aż do upośledzenia wzrastania i rozwoju, dlatego wczesna diagnostyka, trafne rozpoznanie w kierunku ABMK i odpowiednie leczenie jest kluczowe.

Zrealizowanie tego interaktywnego kursu pozwoli Państwu rozpoznawać najczęściej występujące objawy ABMK, rozróżniać reakcje IgE-zależną i IgE-niezależną, upewnić się co do najbardziej odpowiedniego sposobu leczenia oraz wybrać preparaty mlekozastępcze zalecane jako substytut mleka krowiego.

Kurs jest podzielony na 3 części i zawiera: część teoretyczną, przedstawiającą kompleksowe i oparte o badania omówienie przyczyn choroby, możliwą diagnostykę oraz leczenie; część praktyczną, która daje możliwość poszerzenia i sprawdzenia swojej wiedzy dzięki interaktywnym przypadkom klinicznym oraz część wspomagającą leczenie ABMK w praktyce klinicznej.

Zaloguj się aby rozpocząć kurs

Żywienie dojelitowe

Żywienie dojelitowe w warunkach domowych to ważna część procesu terapeutycznego dzieci z różnymi jednostkami chorobowymi np. Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Jest ono w pełni refundowane przez NFZ i daje szansę na lepszy rozwój oraz podniesienie jakości życia pacjenta oraz jego rodziny.

Rodzice pacjentów żywionych dojelitowo w warunkach domowych najczęściej żałują, że zbyt późno rozpoczęli leczenie żywieniowe. Dlatego tak ważne jest by lekarz pediatra posiadał podstawową wiedzę na ten temat, która pozwoli mu skierować pacjenta w odpowiednim czasie do ośrodka zajmującego się leczeniem żywieniowym oraz wesprzeć rodziców w podjęciu tej ważnej decyzji.

Kurs podzielony jest na moduły zawierające podstawy teoretyczne, interaktywne przypadki pacjentów, praktyczne informacje jak skierować pacjenta na żywienie dojelitowe w warunkach domowych oraz przydatne materiały do pobrania.

Prawidłowe rozwiązanie testu weryfikującego wiedzę na końcu szkolenia upoważnia do otrzymania 3 punktów akredytacyjnych certyfikowanych przez Naczelną Izbę Lekarską.

Zaloguj się aby rozpocząć kurs

Produkt refundowany

PRODUKT REFUNDOWANY, WSKAZANIA REFUNDACYJNE, DOKUMENTACJA MEDYCZNA w kontekście diagnostyki i leczenia alergii na białka mleka krowiego.

Jedną z możliwości leczenia ciężkiej alergii na białka mleka krowiego u niemowląt i dzieci jest terapia mieszanką elementarną. Mieszanki elementarne w takim leczeniu są refundowane przez NFZ. Należy jednak pamiętać, że wybierając mieszankę elementarną w diagnostyce i leczeniu, należy dokonać odpowiednich zapisów w dokumentacji medycznej.

Dla kogo przeznaczony jest kurs? Jeśli w swojej codziennej praktyce lekarz postawił sobie przynajmniej jedno z poniższych pytań i nie znalazł, lub nie jest pewien odpowiedzi, ten kurs jest właśnie dla niego.

Jakie są zasady prowadzenia dokumentacji medycznej? Jak wygląda przykładowy zapis? Czy są różnice w dokumentacji pediatry i alergologa? Lekarz jakiej specjalizacji może przepisać produkt refundowany? Jak inicjować lub kontynuować leczenie produktem refundowanym „krok po kroku" i jakie jest dalsze postępowanie? Jakie są zasady refundacji mieszanki elementarnej?

Ukończenie nowego interaktywnego kursu pozwoli Państwu upewnić się co do zasad prawidłowego prowadzenia dokumentacji medycznej w kontekście diagnostyki i leczenia alergii na białka mleka krowiego.

Zaloguj się aby rozpocząć kurs

Wady sercowo-naczyniowe u niemowląt

W Polsce co roku rodzi się około 2.800 dzieci z wrodzonymi wadami serca i co roku wykonuje się podobną ilość operacji u małych pacjentów.

Leczenie żywieniowe jest ważnym elementem procesu leczenia pacjenta. W ramach kursu dowiecie się Państwo jakie są przyczyny występowania wad serca u niemowląt, jak często występują, a także jak możemy je podzielić w zależności od stopnia zagrożenia. Dostaniecie też Państwo odpowiedź na pytanie, jaki jest główny cel leczenia poszczególnych grup pacjentów oraz jakie należy podjąć działania z chwilą rozpoznania konkretnej wady serca.

Zaloguj się aby rozpocząć kurs
AKTUALNOŚCI:

ZAKOŃCZENIE PRODUKCJI MILUPA CYSTILAC I WPROWADZENIE PREPARATU ZASTĘPUJĄCEGO - INFATRINI POWDER

Zgodnie z informacją otrzymaną z globalnych struktur firmy NUTRICIA, zakończona została produkcja produktu Milupa Cystilac, stosowanego w postępowaniu dietetycznym w mukowiscydozie u niemowląt i dzieci.

czytaj więcej

NEOCATE JUNIOR - Zmiana odpłatności dla pacjenta.

Jako odpowiedzialny partner środowiska medycznego uprzejmie informujemy, że od 1 maja br. zmienia się odpłatność dla pacjenta do produktu Neocate Junior (smak neutralny, waniliowy oraz truskawkowy). Zgodnie z obwieszczeniem Ministerstwa Zdrowia dopłata do każdego refundowanego opakowania Neocate Junior wyniesie 10,43 zł.

czytaj więcej

Polskie Towarzystwo Żywienia Klinicznego Dzieci patronuje kursowi!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kurs „Żywienie dojelitowe dzieci w warunkach domowych” w ramach programu e-learningowego Akademia Nutricia zyskał przychylność i patronat Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci reprezentowanego przez Prezesa Zarządu PTŻKD Prof. dr hab. n. med. Janusza Książyka. Patronat udzielony przez PTŻKD jest gwarancją jakości kursu.

czytaj więcej

Diagnostyczny wywiad rodzinny – to nie takie proste

Najtrudniejszym etapem każdego leczenia jest postawienie właściwej diagnozy. Wydaje się to szczególnie trudne w przypadku najmłodszych pacjentów, którzy nie potrafią jeszcze odpowiedzieć na nasze pytania.

czytaj więcej

Nowy kurs dotyczący zasad prowadzenia dokumentacji medycznej i przepisywania produktu refundowanego

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że opracowaliśmy dla Państwa Kurs „PRODUKT REFUNDOWANY, WSKAZANIA REFUNDACYJNE, DOKUMENTACJA MEDYCZNA w kontekście diagnostyki i leczenia alergii na białka mleka krowiego”.

czytaj więcej

1 września 2017 Neocate Junior zastępuje Neocate Advance

W imieniu firmy Nutricia Polska Sp. z o.o. uprzejmie informujemy, że od 1 września 2017 r.w Obwieszczeniu Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych produkt NEOCATE JUNIOR (o smaku neutralnym) zastępuje produkt Neocate Advance.

czytaj więcej

Przystąp do kursu Żywienie dojelitowe i zdobądź 3 punkty edukacyjne

Informujemy, że kurs medyczny Żywienie dojelitowe organizowany przez firmę Nutricia Polska pod patronatem Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci otrzymał akredytację Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i pozyskał 3 punkty edukacyjne.

czytaj więcej

Diagnoza ABMK i co dalej?


Strona neocate.com.pl to portal przygotowany przez firmę Nutricia Polska, utworzony z myślą o dzieciach z alergią na pokarmy, wymagających specjalistycznej diety. Portal został podzielony

czytaj więcej

Polskie Towarzystwo Alergologiczne patronuje kursowi ABMK!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kurs z zakresu rozpoznawania, diagnostyki i leczenia Alergii na Białka Mleka Krowiego (ABMK) w ramach programu e-learningowego Akademia Nutricia

czytaj więcej

Ustawienia prywatności

Tutaj możesz w dowolnej chwili deklarować i modyfikować ustawienia plików cookie.

Bezwzględnie konieczne pliki cookie

Są niezbędne w celu zapewnienia funkcjonowania witryny internetowej i nie można ich wyłączyć. Zazwyczaj są stosowane w odpowiedzi na podjęte przez użytkownika działania związane z żądaniem usług (ustawienie preferencji w zakresie prywatności użytkownika, logowanie, wypełnianie formularzy itp.). Można ustawić przeglądarkę, aby blokowała takie pliki cookie lub wyświetlała odpowiednie powiadomienia, jednak niektóre części witryny nie będą wówczas działały.

Analityczne pliki cookie

Umożliwiają nam liczenie odwiedzin i źródeł ruchu oraz pomiar i poprawę wydajności naszej witryny. Pokazują nam, które strony są najmniej i najbardziej popularne i w jaki sposób odwiedzający poruszają się po witrynie. Jeśli użytkownik nie zgodzi się na ich zastosowanie, nie będziemy wiedzieli, kiedy odwiedził naszą witrynę i nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.

Personalizujące pliki cookie

Służą do zwiększenia funkcjonalności witryny internetowej i personalizacji jej treści. Mogą być stosowane przez nas lub przez osoby trzecie, których usługi zostały dodane do naszych stron. Jeśli użytkownik nie zezwoli na ich zastosowanie, niektóre lub wszystkie z tych usług mogą nie działać poprawnie.

Pliki cookie do targetowania

Mogą zostać użyte przez naszych partnerów reklamowych poprzez naszą witrynę w celu stworzenia profilu zainteresowań użytkownika i wyświetlania mu odpowiednich reklam na innych witrynach. Nie przechowują bezpośrednio danych osobowych, lecz pozwalają na jednoznaczną identyfikację przeglądarki i urządzenia internetowego użytkownika. W razie braku zgody na ich zastosowanie reklamy prezentowane użytkownikowi będą w mniejszym stopniu dostosowane do jego zainteresowań.